Beijing Zhuoaoshipeng Technology Co., Ltd. service@cnzasp.com 86-138-10893981
Product Details
Place of Origin: China
Brand Name: ZASP
Certification: CE ISO PAS68 IWA14-1 IOP68
Model Number: TKG-20E/30E
Document: TKB-20E Speed Bump Tyre Kil...et.pdf
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: Package
Delivery Time: 3 working days
Payment Terms: D/A,D/P,T/T,Western Union,L/C
Supply Ability: 1000pcs/day
Tyre Killer Length(Intercept Width)Diameter: |
(Intercept Length + 342mm)x 400Wmm X 80Hmm219±1mm |
Each Assembly Modular Length: |
1342mmL X 400mmW X 80mmH(Including Driver Unit) |
Intercept Length: |
1m~8m, Maximum 8 Meters |
Height Of Blade: |
110mm |
Spacing Of Blade: |
125mm |
Top Plate Thickness: |
10mm (Q235 Steel) |
Surface Finish: |
Powder Coated (can Be Customized) |
Movement Principle: |
Electromechanical |
Rising Time: |
≤2S |
Tyre Killer Length: |
(Intercept Length + 342mm) X 400Wmm X 80Hmm 219±1mm |
Modular Length: |
1342mmL X 400mmW X 80mmH (Including Driver Unit) |
Blade Height: |
110mm |
Blade Spacing: |
125mm |
Blade Material: |
A3 Steel Plate |
Tyre Killer Length(Intercept Width)Diameter: |
(Intercept Length + 342mm)x 400Wmm X 80Hmm219±1mm |
Each Assembly Modular Length: |
1342mmL X 400mmW X 80mmH(Including Driver Unit) |
Intercept Length: |
1m~8m, Maximum 8 Meters |
Height Of Blade: |
110mm |
Spacing Of Blade: |
125mm |
Top Plate Thickness: |
10mm (Q235 Steel) |
Surface Finish: |
Powder Coated (can Be Customized) |
Movement Principle: |
Electromechanical |
Rising Time: |
≤2S |
Tyre Killer Length: |
(Intercept Length + 342mm) X 400Wmm X 80Hmm 219±1mm |
Modular Length: |
1342mmL X 400mmW X 80mmH (Including Driver Unit) |
Blade Height: |
110mm |
Blade Spacing: |
125mm |
Blade Material: |
A3 Steel Plate |
| Tyre Killer Dimensions | (Intercept Length + 342mm) × 400mm W × 80mm H |
| Blade Diameter | 219±1mm |
| Modular Unit Length | 1342mm L × 400mm W × 80mm H (including driver unit) |
| Intercept Length Range | 1m to 8m (maximum 8 meters) |
| Blade Height | 110mm |
| Blade Spacing | 125mm |
| Top Plate Thickness | 10mm (Q235 Steel) |
| Surface Finish | Powder Coated (customizable) |
| Movement Principle | Electromechanical |
| Rising Time | ≤2 Seconds |